Škola > Adopce

Adoptovali jsme nového spolužáka z Ugandy

Jak se to vlastně celé seběhlo? Rada žáků vyhlásila, že každá třída by mohla udělat nějaký dobrý skutek. Úkol zněl tedy jasně. Nebylo o čem přemýšlet a napadlo nás, že můžeme pomoci někomu, kdo naši pomoc opravdu potřebuje. Domluvili jsme se tedy, že bychom mohli využít adopci na dálku. Kontaktovali jsme Pražskou arcidiecézní charitu a pak už to šlo ráz na ráz.

Každý z nás přispěl dobrovolnou částkou. Zpravidla ve výši, kterou bychom běžně dali za návštěvu kina, restaurace nebo vstupenky do Aquaparku...  Ano, i taková částka může pomoci někde jinde a někomu jinému.

Vybrali jsme si chlapce z Ugandy. Jmenuje se George William Nkalubo a je mu 10 let. Žije v malé vesnici Nakwaya, severně od hlavního města Ugandy Kampaly. Chodí do druhé třídy a nejvíc ho baví hrát fotbal. Žije se svým bratrem a bratranci u babičky, jejich rodiče je opustili. V budoucnu by se chtěl stát vojákem. Věříme, že se mu jeho sen jednou splní.

Za třídu 7. B, Mgr. Ivana Kraftová